Paracetamol Sanias Smelt met aardbeiensmaak 250 mg
As listed in the register: Paracetamol Sanias Smelt met aardbeiensmaak 250 mg, orodispergeerbare tabletten
250 mg · orodispergeerbare tablet
- Prescription status not stated
- Pain, sleep, mood, epilepsy and the brain
- Active substance
- Paracetamol
- Made by
- Aurobindo Pharma B.V.
- Source
- Official label
Quoted from the official source. Not yet reviewed by Mediclarum — the leaflet in your pack is authoritative.
What it is for
Mediclarum has not yet retrieved and stored the official label for this product, so none of its text is shown here. Open the official leaflet
Do not take it if
- Als u allergisch bent een van de stoffen in dit geneesmiddel. Deze stoffen kunt u vinden in rubriek 6.
- Waarschuwing: Inname van hogere dan de aanbevolen doses brengt het risico op ernstige schade aan de lever met zich mee. De maximale dagelijkse dosis paracetamol mag daarom niet worden overschreden. U dient terughoudend te zijn met gelijktijdig gebruik van andere geneesmiddelen die ook paracetamol bevatten.
- Zie ook rubriek 3 "Heeft u teveel van dit middel gebruikt?".
From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 1.
How to take it
These directions are for this exact strength and form. Another one is different.
- Instructie voor gebruik:
- 1. Trek de blisterverpakking open. Druk de tablet niet door het folie.
- 2. Leg de tablet op uw tong, laat deze smelten en slik door met het speeksel. U hoeft er geen water bij te drinken.
- 3. De tablet kan ook worden doorgeslikt met een glas water of, vooral bij jonge kinderen, worden opgelost in een (thee)lepel water.
- Dosering:
- Gebruik dit geneesmiddel altijd precies zoals uw arts of apotheker u dat heeft verteld. Twijfelt u over het juist gebruik? Neem dan contact op met uw arts of apotheker.
- De dosering voor kinderen moet aan de hand van het lichaamsgewicht worden vastgesteld. De hieronder gegeven informatie over leeftijd van kinderen per gewichtsklasse is niet meer dan een richtlijn. Overschrijd de aangegeven dosis niet.
- Volwassenen en jongeren met een lichaamsgewicht van meer dan 50 kg De aanbevolen dosis is 2 tot 4 tabletten (500 mg tot 1000 mg) zo nodig elke 4 uur, tot een maximum van 12 tabletten (3g) per dag. De maximale enkele dosis is 1000 mg.
- Kinderen en jongeren met een lichaamsgewicht tussen 43 en 50 kg (ongeveer 12-15 jaar)
- De aanbevolen dosis is 2 tabletten (500 mg) zo nodig elke 4 uur, tot een maximum van 12 tabletten (3g) per dag.
- Kinderen met een lichaamsgewicht tussen 33 en 43 kg (ongeveer 11-12 jaar)
- De aanbevolen dosis is 2 tabletten (500 mg) zo nodig elke 6 uur, tot een maximum van 8 tabletten (2 g) per dag.
- Kinderen met een lichaamsgewicht tussen 25 en 33 kg (ongeveer 8-11 jaar)
- De aanbevolen dosis is 1 tablet (250 mg) zo nodig elke 4 uur, of 2 tabletten (500 mg) zo nodig elke 6 uur, tot een maximum van 6 tabletten (1,5 g) per dag.
- Kinderen met een lichaamsgewicht tussen 17 en 25 kg (ongeveer 4-8 jaar)
- De aanbevolen dosis is 1 tablet zo nodig elke 4 uur, tot een maximum van 4 tabletten (1 g) per dag. Voor kinderen jonger dan 6 jaar moet de tablet eerst opgelost worden in een lepel met water voor toediening.
- Paracetamol Sanias Smelt met aardbeiensmaak 250 mg wordt niet aanbevolen voor kinderen jonger dan 4 jaar (17 kg).
- Oudere patiënten Aanpassing van de dosis is bij ouderen niet vereist.
- Chronisch alcoholisme De tijdsduur tussen 2 doseringen dient bij deze patiënten minimaal 8 uur te zijn, 2 gram paracetamol per dag dient niet te worden overschreden.
- Neem bij hoge koorts of tekenen van infectie gedurende meer dan 3 dagen of bij pijn die langer aanhoudt dan 5 dagen contact op met uw arts.
- Heeft u teveel van dit middel gebruikt?
- In het geval van overdosering dient u onmiddellijk contact op te nemen met uw arts of apotheker, zelfs wanneer u zich goed voelt, vanwege het risico van vertraagde, ernstige schade aan de lever.
From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 3–4.
Warnings and precautions
- Neem contact op met uw arts of apotheker voordat u dit middel gebruikt.
- Als u een nier- of leveraandoening heeft.
- Als u regelmatig grote hoeveelheden alcohol gebruikt. Het kan nodig zijn om uw doses te verlagen en het gebruik van alcohol voor korte tijd te beperken, omdat anders uw lever wordt aangetast.
- Als u bent uitgedroogd of ondervoed, bijv. in geval van anorexia of verkeerde voeding.
- Als u bloedarmoede heeft.
- Als u regelmatig pijnstillende middelen gebruikt, vooral in combinatie met andere pijnstillers, omdat dit kan leiden tot schade aan de nieren met een risico op nierfalen.
- Als u gedurende een lange periode vaak pijnstillende middelen gebruikt, omdat langdurig gebruik zware en vaker voorkomende hoofdpijn kan veroorzaken. U mag uw dosis van dit pijnstillend middel niet verhogen, vraag uw arts om advies.
- Als u astmatisch bent en gevoelig voor acetylsalicylzuur.
- Als u een ernstige infectie hebt, zoals bloedvergiftiging, omdat dit het risico op verzuring van het bloed (zogenaamde metabole acidose) kan verhogen. Symptomen van metabole acidose zijn: diepe, snelle, gespannen ademhaling; misselijkheid, braken; verminderde eetlust. Neem onmiddellijk contact op met de arts als u een combinatie van deze symptomen krijgt.
- Neem onmiddellijk contact op met uw arts als u tijdens de behandeling met dit middel:
- een ernstige ziekte heeft, waaronder ernstige nierinsufficiëntie of sepsis (bloedvergiftiging, waarbij bacteriën die gifstoffen produceren zich in de bloedbaan verspreiden, wat leidt tot orgaanschade) of als u lijdt aan ondervoeding, chronisch alcoholisme of als u ook flucloxacilline (een antibioticum: een middel dat bacteriën doodt) gebruikt. Bij patiënten in deze situaties is een ernstige aandoening genaamd metabole acidose (bloed- en vochtafwijkingen waardoor uw bloed zuur wordt) gemeld wanneer:
- paracetamol gedurende langere tijd in regelmatige doses wordt gebruikt
- paracetamol samen met flucloxacilline wordt ingenomen.
- Symptomen van metabole acidose kunnen zijn: ernstige ademhalingsproblemen met diepe, snelle ademhaling, slaperigheid, misselijkheid en overgeven.
- Neem bij hoge koorts of tekenen van infectie gedurende meer dan 3 dagen of bij pijn die langer aanhoudt dan 5 dagen contact op met uw arts.
From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 1–2.
Pregnancy and breastfeeding
- Bent u zwanger, denkt u zwanger te zijn, wilt u zwanger worden of geeft u borstvoeding? Neem dan contact op met uw arts of apotheker voordat u dit geneesmiddel gebruikt.
- Als het echt nodig is, mag u Paracetamol Smelt met aardbeiensmaak 250 mg tijdens de zwangerschap gebruiken. Gebruik de laagst mogelijke dosering die de pijn of koorts minder maakt en gebruik het middel zo kort mogelijk. Neem contact op met uw arts of verloskundige als de pijn of koorts niet minder wordt of als u het middel vaker moet innemen.
- Paracetamol Sanias Smelt met aardbeiensmaak 250 mg kan in de aanbevolen doses worden gebruikt tijdens het geven van borstvoeding. In geval van langdurig gebruik dient u een arts te raadplegen.
From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 2–3.
Other medicines
- Gebruikt u naast Paracetamol Sanias Smelt met aardbeiensmaak 250 mg nog andere geneesmiddelen, of heeft u dat kort geleden gedaan? Vertel dat dan uw arts of apotheker. Dit is vooral belangrijk bij gebruik van:
- chlooramfenicol (ter behandeling van infecties)
- metoclopramide of domperidon (ter behandeling van misselijkheid en braken)
- colestyramine (gebruikt om uw cholesterolgehalte te verlagen)
- probenecide (ter behandeling van o.a. jicht)
- anticoagulantia (bloedverdunners, zoals warfarine), als u gedurende een lange periode dagelijks pijnstillers dient in te nemen.
- flucloxacilline (een antibioticum: een middel dat bacteriën doodt). Dit kan zorgen voor een ernstig risico op bloed- en vochtafwijkingen (metabole acidose genaamd, waardoor uw bloed zuur wordt) die dringend moeten worden behandeld (zie rubriek 2).
- Effecten op laboratoriumtests: de uitslagen van urinezuur- en bloedsuikertests kunnen worden beïnvloed.
- Waarop moet u letten met alcohol?
- Gelijktijdig gebruik van Paracetamol Sanias Smelt met aardbeiensmaak 250 mg en grote hoeveelheden alcohol dient te worden vermeden.
From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 2.
Driving and using machines
- Paracetamol Sanias Smelt met aardbeiensmaak 250 mg heeft geen invloed op de rijvaardigheid en het vermogen om machines te bedienen.
- Paracetamol Sanias Smelt met aardbeiensmaak 250 mg bevat aspartaam Bevat aspartaam, een bron van fenylalanine. Kan schadelijk zijn voor mensen met fenylketonurie.
- Gebruik bij kinderen met fenylketonurie dient te worden vermeden, omdat kinderen bijzonder gevoelig zijn voor de schadelijke effecten van te veel fenylalanine.
From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 3.
Side effects
- Zoals elk geneesmiddel kan dit geneesmiddel bijwerkingen hebben, al krijgt niet iedereen daarmee te maken.
- Als u last krijgt van ernstige allergische reacties, stop met het innemen van dit geneesmiddel en zoek onmiddellijk medische hulp.
- Zeer zeldzame gevallen van ernstige huidreacties zijn gemeld.
- De volgende bijwerkingen zijn ook gemeld:
- Zelden voorkomende bijwerkingen (komen voor bij minder dan 1 op de 1000 gebruikers):
- Aandoeningen van de bloedplaatjes (stollingsaandoeningen), stamcelaandoeningen (aandoeningen van de bloedvormende cellen in het beenmerg).
- Allergische reacties.
- Depressie, verwardheid, hallucinaties.
- Trillen, hoofdpijn.
- Wazig zicht.
- Oedeem (abnormaal vocht vasthouden onder de huid).
- Buikpijn, maag- of darmbloeding, diarree, misselijkheid, braken.
- Afwijkende leverfunctie, leverfalen.
- Uitslag, jeuk, zweten, galbulten, angio-oedeem met symptomen als zwelling van het gezicht, de lippen, keel of tong.
- Duizeligheid, gevoel van onbehagen (malaise), koorts, sufheid.
- Zeer zelden voorkomende bijwerkingen (komen voor bij minder dan 1 op de 10.000 gebruikers):
- Ernstige allergische reacties waardoor de behandeling moet worden gestaakt.
- Bloedaandoeningen (afname van bloedplaatjes, witte bloedcellen en neutrofielen in het bloed, hemolytische anemie (abnormale afbraak van rode bloedcellen)).
- Hepatotoxiciteit (schade aan de lever als gevolg van chemicaliën).
- Laag bloedsuikergehalte.
- Troebele urine en nierstoornissen.
- Onbekend: frequentie kan met de beschikbare gegevens niet worden bepaald:
- Vochtophoping in het strottenhoofd, anafylactische shock (ernstige, allergische reactie), bloedarmoede (afname aantal rode bloedcellen), veranderingen in de lever en leverontsteking, veranderingen in de nieren (ernstige nierfunctiestoornissen, bloed in de urine, problemen met het plassen), duizelingen.
- een ernstige aandoening die het bloed zuurder kan maken (metabole acidose genaamd) bij patiënten met een ernstige ziekte die paracetamol gebruiken (zie rubriek 2)
- Het melden van bijwerkingen Krijgt u last van bijwerkingen, neem dan contact op met uw arts of apotheker. Dit geldt ook voor mogelijke bijwerkingen die niet in deze bijsluiter staan. U kunt bijwerkingen ook rechtstreeks melden via het Nederlands Bijwerkingen Centrum Lareb, website www.lareb.nl. Door bijwerkingen te melden, kunt u ons helpen meer informatie te verkrijgen over de veiligheid van dit geneesmiddel.
From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 4–5.
How to store it
- Buiten het zicht en bereik van kinderen houden.
- PVC/Aclar blisterverpakking: Voor dit geneesmiddel zijn geen speciale bewaarcondities vereist.
- PVC/PVdC blisterverpakking: Bewaren beneden 30°C.
- Gebruik dit geneesmiddel niet meer na de uiterste houdbaarheidsdatum. Die is te vinden op de verpakking of blister na “Exp“. Daar staat een maand en een jaar. De laatste dag van die maand is de uiterste houdbaarheidsdatum.
- Spoel geneesmiddelen niet door de gootsteen of de WC en gooi ze niet in de vuilnisbak. Vraag uw apotheker wat u met geneesmiddelen moet doen die u niet meer gebruikt. Ze worden dan op een verantwoorde manier vernietigd en komen zo niet in het milieu terecht.
From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 5.
Same active substance, strength and form in other countries
Matched on active substance, strength and kind of form only. This is not a statement that the products are equivalent or interchangeable: other ingredients, release and approved uses can differ — ask a pharmacist before swapping.
Medicine passport: one printable page to show a pharmacist abroad
United StatesNo exact match for this strength and form
BulgariaNo exact match for this strength and form
Spain2 matching products
CanadaNo exact match for this strength and form
SwitzerlandNo exact match for this strength and form
Details
| Made by | Aurobindo Pharma B.V. |
|---|---|
| Active substance | Paracetamol |
| Used in | Pain, sleep, mood, epilepsy and the brain |
| Strength | 250 mg |
| Form | orodispergeerbare tablet |
| Classification | N02BE01 · Pain, sleep, mood, epilepsy and the brain |
| Route | oraal gebruik |
| Dispensing (as stated by the register) | Uitsluitend apotheek; Uitsluitend apotheek of drogist; Algemene verkoop - UA meer dan 32 eenheden - UAD maximaal 32 eenheden - AV maximaal 10 eenheden |
| Name in the register | Paracetamol Sanias Smelt met aardbeiensmaak 250 mg, orodispergeerbare tabletten |
| RVG | 103414 |
Source: Geneesmiddeleninformatiebank · 2026-09-30 · not reviewed by a clinician
Bron: College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG). De Rijksoverheid is het niet automatisch eens met de inhoud van deze site. Reuse terms: CC0 1.0 (CBG website).
Same active substance
These contain the same substance. That does not mean one can replace another — ask a pharmacist.