Medicine guide

Sinaspril paracetamol 120

As listed in the register: Sinaspril paracetamol 120, kauwtabletten 120 mg

120 mg · kauwtablet

  • Prescription status not stated
  • Pain, sleep, mood, epilepsy and the brain
Active substance
Paracetamol
Made by
VEMEDIA Manufacturing B.V.

Quoted from the official source. Not yet reviewed by Mediclarum — the leaflet in your pack is authoritative.

What it is for

  • Sinaspril paracetamol 120 is een pijnstillend en koortsverlagend medicijn. Sinaspril paracetamol 120 wordt gebruikt bij koorts en pijn bij griep en verkoudheid, koorts en pijn na vaccinatie, hoofdpijn, kiespijn, zenuwpijn, spit, spierpijn, menstruatiepijn.
  • Wordt uw klacht na 3 dagen niet minder, of wordt hij zelfs erger? Neem dan contact op met uw arts.

From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 1 · 2026-09-30

Do not take it if

U bent allergisch voor één van de stoffen in dit medicijn. Deze stoffen kunt u vinden in rubriek 6 van deze bijsluiter.

From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 1.

How to take it

These directions are for this exact strength and form. Another one is different.

  • Gebruik dit medicijn altijd precies zoals uw arts of apotheker u dat heeft verteld. Twijfelt u over het juiste gebruik? Neem dan contact op met uw arts of apotheker.
  • Sinaspril paracetamol 120 is geschikt voor kinderen vanaf 3 maanden tot 12 jaar.
  • De geadviseerde dosering:
  • De dosering dient gebaseerd te worden op het lichaamsgewicht, en er dient een passende doseringsvorm te worden gebruikt. Het minst aantal doseringen per 24 uur is bestemd voor de jongste kinderen in de aangegeven gewichts- en/of leeftijdsgroep.
  • Kinderen in de leeftijd van 3 maanden tot 1 jaar (5,5 tot 10 kg lichaamsgewicht):
  • ½ tablet per keer, maximaal 4 tot 6 halve tabletten (240-360 mg) per 24 uur.
  • Kinderen in de leeftijd van 1 tot 2 jaar (10 tot 12,5 kg lichaamsgewicht):
  • 1 tablet per keer, maximaal 4 tot 6 tabletten (480-720 mg) per 24 uur.
  • Kinderen in de leeftijd van 2 tot 4 jaar (12,5 tot 17 kg lichaamsgewicht):
  • 1-1½ tablet per keer, maximaal 4 tot 9 tabletten (480-1080 mg) per 24 uur.
  • Kinderen in de leeftijd van 4 tot 6 jaar (17-22 kg lichaamsgewicht):
  • 1½ tablet per keer, maximaal 6 tot 9 tabletten (720-1080 mg) per 24 uur.
  • Kinderen in de leeftijd van 6 tot 9 jaar (22-30 kg lichaamsgewicht):
  • 2 tabletten per keer, maximaal 8 tot 12 tabletten (960-1440 mg) per 24 uur.
  • Kinderen in de leeftijd van 9 tot 12 jaar (30-40 kg lichaamsgewicht):
  • 3 tabletten per keer, maximaal 12 tot 18 tabletten (1440-2160 mg) per 24 uur.
  • Speciale doelgroepen In geval van onvoldoende werking van de nieren (nierinsufficiëntie), dient de dosis te worden verlaagd.
  • De effectieve dagelijkse dosis mag niet hoger zijn dan 60 mg/kg/dag tot maximaal 4 tabletten (480 mg) per dag in de volgende situaties:
  • volwassenen die minder dan 50 kg wegen.
  • milde tot matige leverinsufficiëntie.
  • Syndroom van Gilbert (familiaire niet-hemolytische geelzucht).
  • uitdroging.
  • chronische ondervoeding.
  • chronisch alcoholisme.
  • kwetsbare ouderen.
  • Volg deze instructies op tenzij uw arts u een ander advies heeft gegeven.
  • Wijze van toediening U kunt uw kind de kauwtabletten laten opkauwen of de tablet fijnmaken en met vloeistof laten innemen. De breukstreep is er om de tablet te kunnen breken als uw kind het moeilijk vindt om de hele tablet door te slikken en niet om de tablet in gelijke doses te verdelen. De kauwtabletten mogen op een lege maag worden ingenomen.
  • De behandeling dient zo kort mogelijk te zijn in zo laag mogelijke dosering.
  • Na het innemen van uw dosis paracetamol moet u minimaal 4 uur wachten met het nemen van een volgende dosis, ook wanneer de klachten eerder terugkomen.
  • De aangegeven dosering per 24 uur niet overschrijden vanwege het risico op ernstige schade aan de lever.
  • Niet gebruiken in combinatie met andere paracetamol-bevattende producten.
  • Wanneer de symptomen van pijn en/of koorts weer opkomen, kan toediening herhaald worden volgens aangegeven doseringsschema.
  • Als de pijn langer duurt dan 5 dagen of de koorts langer aanhoudt dan 3 dagen of erger wordt, neem dan contact op met uw arts.
  • Bij kinderen tot 4 jaar wordt toediening gedurende meer dan 2 dagen ontraden.
  • Heeft u te veel van dit medicijn gebruikt?
  • Wanneer u teveel Sinaspril paracetamol 120 heeft ingenomen, neem dan onmiddellijk contact op met uw arts of apotheker. Bij inname van een hogere dosis dan is aangegeven kan er misselijkheid, braken, buikpijn en een gebrek aan eetlust optreden. Het in één maal innemen van enkele malen de maximale dagdosis kan de lever zeer ernstig beschadigen. Bewusteloosheid treedt meestal niet op. Toch dient u onmiddellijk medische hulp in te roepen Bij te laat handelen kan de schade aan de lever onherstelbaar zijn. Overdosis kan leiden tot ernstige leverschade, coma en dood.
  • Bent u vergeten dit medicijn te gebruiken?
  • Neem geen dubbele dosis om een vergeten dosis in te halen. Ga gewoon verder met het aangegeven doseringsschema.
  • Als u stopt met het gebruik van dit medicijn Het gebruik van Sinaspril paracetamol 120 kan zonder gevolgen plotseling gestopt worden.
  • Heeft u nog andere vragen over het gebruik van dit medicijn? Neem dan contact op met uw arts of apotheker.

From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 3–5.

Warnings and precautions

  • Neem contact op met uw arts of apotheker voordat u dit medicijn gebruikt, in geval van:
  • Matige tot ernstige nierinsufficiëntie (onvoldoende werking van de nieren).
  • Milde tot ernstige leverinsufficiëntie (onvoldoende werking van de lever).
  • Acute leverontsteking (acute hepatitis).
  • Syndroom van Gilbert.
  • Glucose-6-fosfaatdehydrogenase-deficiëntie.
  • Hemolytische anemie.
  • Uitdroging.
  • Ondergewicht of ondervoeding.
  • Astmatische patiënten die gevoelig zijn voor aspirine (= acetylsalicylzuur).
  • Alcoholmisbruik.
  • Gelijktijdig gebruik van medicijnen die de leverfunctie beïnvloeden.
  • Een infectie die ernstig wordt en gepaard gaat met diep, snel en moeilijk ademen, misselijkheid en braken na het innemen van paracetamol. Neem onmiddellijk contact op met een arts als u deze symptomen krijgt.
  • In geval van hoge koorts, verschijnselen van een nieuwe infectie of aanhoudende klachten dient u contact op te nemen met uw arts of apotheker. Indien u een infectie heeft die ernstig wordt en gepaard gaat met diep, snel en moeilijk ademen, misselijkheid en braken na het innemen van paracetamol dient u onmiddellijk contact op te nemen met een arts als u deze symptomen krijgt.
  • Langdurig of veelvuldig gebruik wordt ontraden. Overschrijd de aanbevolen dosering niet. Gebruik dit medicijn zo kort mogelijk in de laagste mogelijke effectieve dosering.
  • Neem onmiddellijk contact op met uw arts als u tijdens de behandeling met dit middel:
  • een ernstige ziekte heeft, waaronder ernstige nierinsufficiëntie of sepsis (bloedvergiftiging, waarbij bacteriën die gifstoffen produceren zich in de bloedbaan verspreiden, wat leidt tot orgaanschade) of als u lijdt aan ondervoeding, chronisch alcoholisme of als u ook flucloxacilline (een antibioticum: een middel dat bacteriën doodt) gebruikt.
  • Bij patiënten in deze situaties is een ernstige aandoening genaamd metabole acidose (bloed- en vochtafwijkingen waardoor uw bloed zuur wordt) gemeld wanneer:
  • paracetamol gedurende langere tijd in regelmatige doses wordt gebruikt
  • paracetamol samen met flucloxacilline wordt ingenomen.
  • Symptomen van metabole acidose kunnen zijn: ernstige ademhalingsproblemen met diepe, snelle ademhaling, slaperigheid, misselijkheid en overgeven.
  • Langdurig gebruik van elk type pijnstiller tegen hoofdpijn, kan de hoofdpijn verergeren. Als u denkt dat u hier last van heeft, dan moet u stoppen met het innemen van dit medicijn en uw arts raadplegen.
  • U dient dit medicijn niet gelijktijdig te gebruiken met andere producten die paracetamol bevatten.

From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 1–2.

Pregnancy and breastfeeding

  • Als het echt nodig is, mag u Sinaspril paracetamol 120 tijdens de zwangerschap gebruiken. Gebruik de laagst mogelijke dosering die de pijn of koorts minder maakt en gebruik het medicijn zo kort mogelijk.
  • Neem contact op met uw arts of verloskundige als de pijn of koorts niet minder wordt of als u het medicijn vaker moet innemen.
  • Borstvoeding Hoewel paracetamol wordt uitgescheiden in de moedermelk, heeft het geen ongewenste invloed op kinderen die borstvoeding krijgen. In de aanbevolen dosering kunt u paracetamol voor korte tijd gebruiken als u borstvoeding geeft.

From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 3.

Other medicines

  • Gebruikt u naast Sinaspril paracetamol 120 nog andere medicijnen, heeft u dat kort geleden gedaan of gaat u dit misschien binnenkort doen? Vertel dat dan uw arts of apotheker.
  • Neem contact op met uw arts of apotheker voordat u paracetamol gebruikt, wanneer u één van de volgende medicijnen gebruikt:
  • Bepaalde antidepressiva (waaronder tricyclische antidepressiva en St. Janskruid).
  • Bepaalde anti-epileptica (lamotrigine, fenytoine, fenobarbital, carbamazepine, primidon)
  • Barbituraten (groep van slaap- en verdovingsmiddelen).
  • Probenecide (medicijn tegen jicht).
  • Chlooramfenicol en flucloxacilline (antibiotica, die bepaalde soorten bacteriën onschadelijk maken).
  • Metoclopramide of domperidon (medicijnen tegen misselijkheid en braken).
  • Colestyramine (cholesterolverlagend medicijn).
  • Warfarine en coumarines (bloedverdunners).
  • Zidovudine (medicijn gebruikt bij de behandeling van aids).
  • Salicylamide (een pijnstiller).
  • Isoniazide (medicijn tegen tuberculose).
  • Medicijnen die het legen van de maag vertragen.
  • Andere medicijnen die de werking van de lever beïnvloeden.
  • Flucloxacilline (een antibioticum: een middel dat bacteriën doodt). Dit kan zorgen voor een ernstig risico op bloed- en vochtafwijkingen (metabole acidose genaamd, waardoor uw bloed zuur wordt) die dringend moeten worden behandeld (zie rubriek 2).
  • Paracetamol kan de testresultaten van verschillende laboratoriumtesten beïnvloeden.
  • Waarop moet u letten met eten, drinken en alcohol?
  • De inname van voedsel en drinken heeft geen invloed op de effectiviteit van paracetamol.
  • Tijdens de behandeling met paracetamol mag u geen alcohol gebruiken. Bij chronisch alcoholgebruik mag de dosis paracetamol per 24 uur niet hoger zijn dan 2 gram paracetamol.

From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 2–3.

Driving and using machines

  • Sinaspril paracetamol 120 heeft, voor zover bekend, geen invloed op de rijvaardigheid en de bekwaamheid om machines te gebruiken.
  • Sinaspril paracetamol 120 bevat glucose Dit medicijn bevat 300 mg glucose per kauwtablet. Indien uw arts u heeft meegedeeld dat u bepaalde suikers niet verdraagt, neem dan contact op met uw arts voordat u dit medicijn inneemt.
  • Sinaspril paracetamol 120 bevat natrium Dit medicijn bevat minder dan 1 mmol natrium (23 mg) per kauwtablet, dat wil zeggen dat het in wezen ‘natriumvrij’ is.

From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 3.

Side effects

  • Zoals elk medicijn kan ook dit medicijn bijwerkingen hebben. Niet iedereen krijgt daarmee te maken.
  • De volgende bijwerkingen zijn beschreven:
  • Zelden (1 op 10 000 tot 1 op 1000 gebruikers):
  • Verschillende bloedafwijkingen, waaronder agranulocytose (na langdurig gebruik), trombopenie, trombocytopenische purpura, en leukopenie.
  • Allergieën (exclusief angio-oedeem).
  • Afwijkende leverfunctie, leverfalen, levernecrose en geelzucht.
  • Jeuk (pruritus), uitslag, zweten, rode puntjes (purpura) en netelroos/galbulten (urticaria).
  • Overdosering en vergiftiging.
  • Depressie, verwardheid en hallucinaties.
  • Trillen (tremor) en hoofdpijn.
  • Wazig zien.
  • Ophopen van vocht (oedeem).
  • Bloeding, maagpijn, diarree, misselijkheid, braken.
  • Duizeligheid, koorts en slaperigheid.
  • Zeer zelden (minder dan 1 op 10 000 gebruikers):
  • Vermindering van het aantal bloedcellen (pancytopenie).
  • Overgevoeligheidsreacties waardoor de behandeling moet worden gestopt, waaronder angio- oedeem, moeilijke ademhaling, zweten, misselijkheid, lage bloeddruk (hypotensie), shock en anafylaxie.
  • Benauwdheid door kramp van de spieren van de luchtwegen (bronchospasme) bij personen die gevoelig zijn voor aspirine en andere NSAID’s (groep van pijnstillers die ontstekingen en koorts remmen).
  • Leververgiftiging: leverbeschadiging is mogelijk bij kinderen die éénmalig 150 mg/kg of meer paracetamol hebben ingenomen. Bij volwassenen is leverbeschadiging gemeld na chronisch gebruik van 3 – 4 gram paracetamol per dag.
  • Huiduitslag (exantheem).
  • Te lage bloedsuikerspiegel (hypoglykemie).
  • Donkere urine (steriele pyurie) en nierreacties (ernstige nierfunctiestoornis, interstitiële nefritis, hematurie, anuresis).
  • Zeer zeldzame gevallen van ernstige huidreacties zijn gemeld.
  • Zeer zeldzame gevallen van afwijkingen in het bloed en de vloeistof (hoge anion gap metabole acidose), die optreden wanneer sprake is van een verhoogde zuurgraad van het plasma, wanneer flucloxacilline gelijktijdig met paracetamol wordt gebruikt, doorgaans wanneer risicofactoren aanwezig zijn (zie rubriek 2).
  • Niet bekend (kan met de beschikbare gegevens niet worden bepaald):
  • Acute gegeneraliseerde exanthemateuze pustulosis, toxische necrolyse, medicijn geïnduceerde dermatose en Stevens-Johnson-syndroom.
  • Hemolytische anemie.
  • Een ernstige aandoening die het bloed zuurder kan maken (metabole acidose genaamd) bij patiënten met een ernstige ziekte die paracetamol gebruiken (zie rubriek 2)
  • Het melden van bijwerkingen Krijgt u last van bijwerkingen, neem dan contact op met uw arts of apotheker. Dit geldt ook voor bijwerkingen die niet in deze bijsluiter staan. U kunt bijwerkingen ook melden via het Nederlands Bijwerkingen Centrum Lareb, website: www.lareb.nl. Door bijwerkingen te melden, helpt u ons om meer informatie te krijgen over de veiligheid van dit medicijn.

From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 5–6.

How to store it

  • Buiten het zicht en bereik van kinderen houden.
  • Bewaren beneden 25°C.
  • Gebruik dit medicijn niet meer na de uiterste houdbaarheidsdatum. Die vindt u op de doos na “EXP”.
  • Daar staat een maand en een jaar. De laatste dag van die maand is de uiterste houdbaarheidsdatum.
  • Spoel medicijnen niet door de gootsteen of de WC en gooi ze niet in de vuilnisbak. Vraag uw apotheker wat u met medicijnen moet doen die u niet meer gebruikt. Als u medicijnen op de juiste manier afvoert worden ze op een juiste manier vernietigd en komen ze niet in het milieu terecht.

From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 6.

Same active substance, strength and form in other countries

Matched on active substance, strength and kind of form only. This is not a statement that the products are equivalent or interchangeable: other ingredients, release and approved uses can differ — ask a pharmacist before swapping.

Medicine passport: one printable page to show a pharmacist abroad

United StatesNo exact match for this strength and form

BulgariaNo exact match for this strength and form

SpainNo exact match for this strength and form

CanadaNo exact match for this strength and form

SwitzerlandNo exact match for this strength and form

Details

Made byVEMEDIA Manufacturing B.V.
Active substanceParacetamol
Used inPain, sleep, mood, epilepsy and the brain
Strength120 mg
Formkauwtablet
ClassificationN02BE01 · Pain, sleep, mood, epilepsy and the brain
Routeoraal gebruik
Dispensing (as stated by the register)Uitsluitend apotheek; Uitsluitend apotheek of drogist; Algemene verkoop - UA meer dan 16 eenheden - UAD maximaal 16 eenheden - AV maximaal 10 eenheden
Name in the registerSinaspril paracetamol 120, kauwtabletten 120 mg
RVG12941

Source: Geneesmiddeleninformatiebank · 2026-09-30 · not reviewed by a clinician

Bron: College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG). De Rijksoverheid is het niet automatisch eens met de inhoud van deze site. Reuse terms: CC0 1.0 (CBG website).

Same active substance

These contain the same substance. That does not mean one can replace another — ask a pharmacist.