Sinaspril paracetamol 120 vloeibaar
As listed in the register: Sinaspril paracetamol 120 vloeibaar, stroop 120 mg/5 ml
120 mg/5 ml · stroop
- Prescription status not stated
- Pain, sleep, mood, epilepsy and the brain
- Active substance
- Paracetamol
- Made by
- VEMEDIA Manufacturing B.V.
- Source
- Official label
Quoted from the official source. Not yet reviewed by Mediclarum — the leaflet in your pack is authoritative.
What it is for
- Sinaspril paracetamol 120 vloeibaar is een pijnstillend en koortsverlagend medicijn. Door de vloeibare vorm kan het makkelijk door kinderen worden doorgeslikt. Ook kan het worden vermengd door bijvoorbeeld een fruithapje of zuivelproduct. De bananensmaak vergemakkelijkt de inname door kinderen.
- Sinaspril paracetamol 120 vloeibaar veroorzaakt geen maag- of darmklachten.
- Sinaspril paracetamol 120 vloeibaar wordt gebruikt bij: koorts en pijn bij griep en verkoudheid, koorts en pijn na inenting, hoofdpijn, kiespijn, zenuwpijn, spit, spierpijn, menstruatiepijn.
From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 1 · 2026-09-30
Do not take it if
U bent allergisch voor één van de stoffen in dit medicijn. Deze stoffen kunt u vinden in rubriek 6.
From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 1.
How to take it
These directions are for this exact strength and form. Another one is different.
- Gebruik dit medicijn altijd precies zoals beschreven in deze bijsluiter of zoals uw arts of apotheker u dat heeft verteld. Twijfelt u over het juiste gebruik? Neem dan contact op met uw arts of apotheker.
- Sinaspril paracetamol 120 is geschikt voor kinderen vanaf 5 jaar.
- De aanbevolen dosering:
- De dosering dient gebaseerd te worden op het lichaamsgewicht, en er dient een passende doseringsvorm te worden gebruikt. Het minste aantal doseringen per 24 uur is bestemd voor de jongste kinderen in de aangegeven gewichts- en/of leeftijdsgroep.
- 120mg/5ml drank Kinderen in de leeftijd van 5 tot 6 jaar (17-22 kg lichaamsgewicht):
- 7,5 ml per keer, maximaal 4 tot 6 doseringen (720-1080 mg) per 24 uur.
- Kinderen in de leeftijd van 6 tot 9 jaar (22-30 kg lichaamsgewicht):
- 10 ml per keer, maximaal 4 tot 6 doseringen (960-1440 mg) per 24 uur.
- Kinderen in de leeftijd van 9 tot 12 jaar (30-40 kg lichaamsgewicht):
- 15 ml per keer, maximaal 4 tot 6 doseringen (1440-2160 mg) per 24 uur.
- Speciale doelgroepen In geval van onvoldoende werking van de nieren (nierinsufficiëntie), dient de dosis te worden verlaagd.
- De effectieve dagelijkse dosis mag niet hoger zijn dan 60 mg/kg/dag tot maximaal 2 gram per dag in de volgende situaties:
- Volwassenen die minder dan 50 kg wegen
- Milde tot matige leverinsufficiëntie, Syndroom van Gilbert (familiaire niet-hemolytische geelzucht)
- Uitdroging
- Chronische ondervoeding
- Chronisch alcoholisme
- Kwetsbare ouderen Volg deze instructies op tenzij uw arts u een ander advies heeft gegeven.
- Wijze van toediening De stroop kan onverdund worden ingenomen. De stroop mag op een lege maag worden ingenomen. De doseerlepel bestaat uit twee doseerdelen; het kleine gedeelte doseert 2,5 ml stroop, het grote gedeelte 5 ml.
- De behandeling dient zo kort mogelijk te zijn in zo laag mogelijke dosering.
- Na het innemen van uw dosis paracetamol moet u minimaal 4 uur wachten met het nemen van een volgende dosis, ook wanneer de klachten eerder terugkomen.
- De aangegeven dosering per 24 uur niet overschrijden vanwege het risico op ernstige schade aan de lever.
- Niet gebruiken in combinatie met andere paracetamol bevattende producten.
- Wanneer de symptomen van pijn en/of koorts weer opkomen, kan toediening herhaald worden volgens aangegeven doseringsschema.
- Als de pijn langer dan 5 dagen of de koorts langer dan 3 dagen aanhoudt of erger wordt, neem dan contact op met uw arts.
- Heeft u te veel van dit medicijn gebruikt?
- Wanneer u teveel Sinaspril paracetamol 120 vloeibaar heeft ingenomen, neem dan onmiddellijk contact op met uw arts of apotheker. Bij inname van een hogere dosis dan is aangegeven kan er misselijkheid, braken, buikpijn en een gebrek aan eetlust optreden. Het in één maal innemen van enkele malen de maximale dagdosis kan de lever zeer ernstig beschadigen. Bewusteloosheid treedt meestal niet op.
- Toch dient u onmiddellijk medische hulp in te roepen. Bij te laat handelen kan de schade aan de lever onherstelbaar zijn. Overdosis kan leiden tot ernstige leverschade, coma en dood.
- Bent u vergeten dit medicijn te gebruiken?
- Neem geen dubbele dosis om een vergeten dosis in te halen. Ga gewoon verder met het aangegeven doseringsschema.
- Als u stopt met het gebruik van dit medicijn Het gebruik van Sinaspril paracetamol 120 vloeibaar kan zonder gevolgen plotseling gestopt worden.
- Heeft u nog andere vragen over het gebruik van dit medicijn? Neem dan contact op met uw arts of apotheker.
From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 4–5.
Warnings and precautions
- Neem contact op met uw arts of apotheker voordat u dit medicijn gebruikt, in geval van:
- Matige tot ernstige nierinsufficiëntie (onvoldoende werking van de nieren)
- Milde tot ernstige leverinsufficiëntie (onvoldoende werking van de lever)
- Acute leverontsteking (acute hepatitis)
- Syndroom van Gilbert
- Glucose-6-fosfaatdehydrogenase-deficiëntie
- Hemolytische anemie
- Uitdroging
- Ondergewicht of ondervoeding
- Astmatische patiënten die gevoelig zijn voor aspirine (= acetylsalicylzuur)
- Alcoholmisbruik
- Gelijktijdig gebruik van medicijnen die de leverfunctie beïnvloeden.
- In geval van hoge koorts, verschijnselen van een nieuwe infectie of aanhoudende klachten dient u contact op te nemen met uw arts of apotheker.
- Indien u een infectie heeft die ernstig wordt en gepaard gaat met diep, snel en moeilijk ademen, misselijkheid en braken na het innemen van paracetamol dient u onmiddellijk contact op te nemen met een arts als u deze symptomen krijgt.
- Langdurig of veelvuldig gebruik wordt ontraden. Overschrijd de aanbevolen dosering niet. Gebruik dit medicijn zo kort mogelijk in de laagste mogelijke effectieve dosering.
- Neem onmiddellijk contact op met uw arts als u tijdens de behandeling met dit middel:
- een ernstige ziekte heeft, waaronder ernstige nierinsufficiëntie of sepsis (bloedvergiftiging, waarbij bacteriën die gifstoffen produceren zich in de bloedbaan verspreiden, wat leidt tot orgaanschade) of als u lijdt aan ondervoeding, chronisch alcoholisme of als u ook flucloxacilline (een antibioticum: een middel dat bacteriën doodt) gebruikt.
- Bij patiënten in deze situaties is een ernstige aandoening genaamd metabole acidose (bloed- en vochtafwijkingen waardoor uw bloed zuur wordt) gemeld wanneer:
- paracetamol gedurende langere tijd in regelmatige doses wordt gebruikt
- paracetamol samen met flucloxacilline wordt ingenomen.
- Symptomen van metabole acidose kunnen zijn: ernstige ademhalingsproblemen met diepe, snelle ademhaling, slaperigheid, misselijkheid en overgeven.
- Langdurig gebruik van elk type pijnstiller tegen hoofdpijn, kan de hoofdpijn verergeren. Als u denkt dat u hier last van heeft, dan moet u stoppen met het innemen van dit medicijn en uw arts raadplegen.
- U dient dit medicijn niet gelijktijdig te gebruiken met andere producten die paracetamol bevatten.
From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 1–2.
Pregnancy and breastfeeding
- Als het echt nodig is, mag u Sinaspril paracetamol 120 vloeibaar tijdens de zwangerschap gebruiken.
- Gebruik de laagst mogelijke dosering die de pijn of koorts minder maakt en gebruik het medicijn zo kort mogelijk.
- Neem contact op met uw arts of verloskundige als de pijn of koorts niet minder wordt of als u het medicijn vaker moet innemen.
- Borstvoeding Hoewel paracetamol wordt uitgescheiden in de moedermelk, heeft het geen ongewenste invloed op kinderen die borstvoeding krijgen. In de aanbevolen dosering kunt u paracetamol voor korte tijd gebruiken als u borstvoeding geeft.
From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 3.
Other medicines
- Gebruikt u naast Sinaspril paracetamol 120 vloeibaar nog andere medicijnen, of heeft u dat kort geleden gedaan of bestaat de mogelijkheid dat u in de nabije toekomst andere medicijnen gaat gebruiken? Vertel dat dan uw arts of apotheker.
- Neem contact op met uw arts of apotheker voordat u paracetamol gebruikt, wanneer u één van de volgende medicijnen gebruikt:
- Bepaalde antidepressiva (waaronder tricyclische antidepressiva en St. Janskruid)
- Bepaalde anti-epileptica (lamotrigine, fenytoine, fenobarbital, carbamazepine, primidon)
- Barbituraten (groep van slaap- en verdovingsmiddelen)
- Probenecide (medicijn tegen jicht)
- Chlooramfenicol en flucloxacilline (antibiotica, die bepaalde soorten bacteriën onschadelijk maken)
- Metoclopramide of domperidon (medicijnen tegen misselijkheid en braken)
- Colestyramine (cholesterolverlagend medicijn)
- Warfarine en coumarines (bloedverdunners)
- Zidovudine (medicijn gebruikt bij de behandeling van aids)
- Salicylamide (een pijnstiller)
- Isoniazide (medicijn tegen tuberculose)
- Medicijnen die het legen van de maag vertragen
- Andere medicijnen die de werking van de lever beïnvloeden
- Flucloxacilline (een antibioticum: een middel dat bacteriën doodt). Dit kan zorgen voor een ernstig risico op bloed- en vochtafwijkingen (metabole acidose genaamd, waardoor uw bloed zuur wordt)
- die dringend moeten worden behandeld (zie rubriek 2).
- Paracetamol kan de testresultaten van verschillende laboratoriumtesten beïnvloeden.
- Waarop moet u letten met eten, drinken en alcohol?
- De inname van voedsel en drinken heeft geen invloed op de effectiviteit van paracetamol.
- Tijdens de behandeling met paracetamol mag u geen alcohol gebruiken. Bij chronisch alcoholgebruik mag de dosis paracetamol per 24 uur niet hoger zijn dan 4 tabletten (2 gram).
From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 2–3.
Driving and using machines
- Sinaspril paracetamol 120 vloeibaar heeft, voor zover bekend, geen invloed op de rijvaardigheid en de bekwaamheid om machines te gebruiken.
- Sinaspril paracetamol 120 vloeibaar bevat de volgende hulpstoffen:
- Dit middel bevat 160 mg natriumbenzoaat in elke 100 ml stroop, overeenkomend met 1,6 mg/ml.
- Dit medicijn bevat minder dan 1 mmol natrium (23 mg) per 15 ml, dat wil zeggen dat het in wezen ‘natriumvrij’ is.
- Dit medicijn bevat 3,5 gram sorbitol per 100 ml stroop, overeenkomend met 35 mg/ml. Sorbitol is een bron van fructose. Als uw arts u heeft meegedeeld dat u (of uw kind) bepaalde suikers niet verdraagt of als bij u erfelijke fructoseintolerantie is vastgesteld (een zeldzame erfelijke aandoening waarbij een persoon fructose niet kan afbreken), neem dan contact op met uw arts voordat u (of uw kind) dit medicijn toegediend krijgt.
- De azo-kleurstoffen E122 en E124 kunnen allergische reacties veroorzaken.
- Dit medicijn bevat 26,8 gram sucrose per 100 ml stroop, overeenkomend met 268 mg/ml. Indien uw arts u heeft meegedeeld dat u bepaalde suikers niet verdraagt, neem dan contact op met uw arts voordat u dit medicijn inneemt. Kan schadelijk zijn voor de tanden.
- Dit medicijn bevat 5 gram ethanol (alcohol) per 100 ml, overeenkomend met 50 mg/ml. De hoeveelheid per ml in dit middel komt overeen met 1,25 ml bier.
- Het is onwaarschijnlijk dat de hoeveelheid alcohol in dit middel invloed heeft op volwassenen en jongeren. Kinderen merken waarschijnlijk niets van de alcohol in dit middel, maar jonge kinderen zouden misschien slaperig kunnen worden. De alcohol in dit middel kan invloed hebben op hoe andere middelen werken. Vertel het aan uw arts of apotheker als u ook andere middelen gebruikt. Bent u zwanger, denkt u zwanger te zijn, wilt u zwanger worden of geeft u borstvoeding? Neem dan contact op met uw arts of apotheker voordat u dit middel gebruikt.
- Bent u verslaafd aan alcohol? Vertel het aan uw arts of apotheker voordat u dit middel gebruikt.
- Dit medicijn bevat 7 g propyleenglycol per 100 ml, overeenkomend met 70 mg/ml. Als u zwanger bent of borstvoeding geeft, neem dit medicijn dan niet in, tenzij aanbevolen door uw arts. Uw arts kan extra controles uitvoeren wanneer u dit medicijn inneemt. Als u een leveraandoening of nieraandoening heeft, neem dit medicijn dan niet in, tenzij aanbevolen door uw arts. Uw arts kan extra controles uitvoeren wanneer u dit medicijn inneemt.
- Sinaspril paracetamol 120 vloeibaar is geschikt voor kinderen vanaf 5 jaar. Bij jongere kinderen kunnen de hulpstoffen propyleenglycol en alcohol bijwerkingen veroorzaken.
From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 3–4.
Side effects
- Zoals elk medicijn kan ook dit medicijn bijwerkingen hebben. Niet iedereen krijgt daarmee te maken.
- De volgende bijwerkingen zijn beschreven:
- Zelden (1 op 10 000 tot 1 op 1000 gebruikers)
- Verschillende bloedafwijkingen, waaronder agranulocytose (na langdurig gebruik), trombopenie, trombocytopenische purpura, en leukopenie
- Allergieën (exclusief angio-oedeem)
- Afwijkende leverfunctie, leverfalen, levernecrose en geelzucht
- Jeuk (pruritus), uitslag, zweten, rode puntjes (purpura) en netelroos/galbulten (urticaria)
- Overdosering en vergiftiging
- Depressie, verwardheid en hallucinaties
- Trillen (tremor) en hoofdpijn
- Wazig zien
- Ophopen van vocht (oedeem)
- Bloeding, maagpijn, diarree, misselijkheid, braken
- Duizeligheid, koorts en slaperigheid Zeer zelden (minder dan 1 op 10 000 gebruikers)
- Vermindering van het aantal bloedcellen (pancytopenie)
- Overgevoeligheidsreacties waardoor de behandeling moet worden gestopt, waaronder angio- oedeem, moeilijke ademhaling, zweten, misselijkheid, lage bloeddruk (hypotensie), shock en anafylaxie.
- Benauwdheid door kramp van de spieren van de luchtwegen (bronchospasme) bij personen die gevoelig zijn voor aspirine en andere NSAID’s (groep van pijnstillers die ontstekingen en koorts remmen).
- Leververgiftiging: leverbeschadiging is mogelijk bij kinderen die éénmalig 150 mg/kg of meer paracetamol hebben ingenomen Bij volwassenen is leverbeschadiging gemeld na chronisch gebruik van 3 – 4 gram paracetamol per dag.
- Huiduitslag (exantheem)
- Te lage bloedsuikerspiegel (hypoglykemie)
- Donkere urine (steriele pyurie) en nierreacties (ernstige nierfunctiestoornis, interstitiële nefritis, hematurie, anuresis).
- Zeer zeldzame gevallen van ernstige huidreacties zijn gemeld.
- Zeer zeldzame gevallen van afwijkingen in het bloed en de vloeistof (hoge anion gap metabole acidose), die optreden wanneer sprake is van een verhoogde zuurgraad van het plasma, wanneer flucloxacilline gelijktijdig met paracetamol wordt gebruikt, doorgaans wanneer risicofactoren aanwezig zijn (zie rubriek 2).
- Niet bekend (kan met de beschikbare gegevens niet worden bepaald):
- Acute gegeneraliseerde exanthemateuze pustulosis, toxische necrolyse, medicijn geïnduceerde dermatose en Stevens-Johnson-syndroom.
- Hemolytische anemie.
- Een ernstige aandoening die het bloed zuurder kan maken (metabole acidose genaamd) bij patiënten met een ernstige ziekte die paracetamol gebruiken (zie rubriek 2).
- Het melden van bijwerkingen Krijgt u last van bijwerkingen, neem dan contact op met uw arts of apotheker. Dit geldt ook voor mogelijke bijwerkingen die niet in deze bijsluiter staan. U kunt bijwerkingen ook rechtstreeks melden via het nationale meldsysteem op www.lareb.nl. Door bijwerkingen te melden, kunt u ons helpen meer informatie te verkrijgen over de veiligheid van dit medicijn.
From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 5–6.
How to store it
- Sinaspril paracetamol 120 vloeibaar buiten het zicht en bereik van kinderen houden.
- Bewaar dit product niet boven 25°C.
- Uiterste gebruiksdatum Gebruik Sinaspril paracetamol 120 vloeibaar niet meer na de datum die op de verpakking en het etiket is vermeld achter ´Niet te gebruiken na:´. Na het openen van de glazen fles is Sinaspril paracetamol 120 vloeibaar 6 maanden houdbaar.
- Spoel medicijnen niet door de gootsteen of de WC en gooi ze niet in de vuilnisbak. Vraag uw apotheker wat u met medicijnen moet doen die u niet meer gebruikt. Ze worden dan op een verantwoorde manier vernietigd en komen niet in het milieu terecht.
From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 6.
Same active substance, strength and form in other countries
Matched on active substance, strength and kind of form only. This is not a statement that the products are equivalent or interchangeable: other ingredients, release and approved uses can differ — ask a pharmacist before swapping.
Medicine passport: one printable page to show a pharmacist abroad
United StatesNo exact match for this strength and form
BulgariaNo exact match for this strength and form
SpainNo exact match for this strength and form
CanadaNo exact match for this strength and form
SwitzerlandNo exact match for this strength and form
Details
| Made by | VEMEDIA Manufacturing B.V. |
|---|---|
| Active substance | Paracetamol |
| Used in | Pain, sleep, mood, epilepsy and the brain |
| Strength | 120 mg/5 ml |
| Form | stroop |
| Classification | N02BE01 · Pain, sleep, mood, epilepsy and the brain |
| Route | oraal gebruik |
| Dispensing (as stated by the register) | Uitsluitend apotheek; Uitsluitend apotheek of drogist - UA meer dan 100 ml - UAD maximaal 100 ml |
| Name in the register | Sinaspril paracetamol 120 vloeibaar, stroop 120 mg/5 ml |
| RVG | 06251 |
Source: Geneesmiddeleninformatiebank · 2026-09-30 · not reviewed by a clinician
Bron: College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG). De Rijksoverheid is het niet automatisch eens met de inhoud van deze site. Reuse terms: CC0 1.0 (CBG website).
Same active substance
These contain the same substance. That does not mean one can replace another — ask a pharmacist.