RXT Paracetamol 500 mg
As listed in the register: RXT Paracetamol 500 mg, tabletten
500 mg · tablet
- Prescription status not stated
- Pain, sleep, mood, epilepsy and the brain
- Active substance
- Paracetamol
- Made by
- RXT
- Source
- Official label
Quoted from the official source. Not yet reviewed by Mediclarum — the leaflet in your pack is authoritative.
What it is for
Mediclarum has not yet retrieved and stored the official label for this product, so none of its text is shown here. Open the official leaflet
Do not take it if
- U bent allergisch voor een van de stoffen in dit medicijn. Deze stoffen kunt u vinden in rubriek 6 van deze bijsluiter.
From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 1.
How to take it
These directions are for this exact strength and form. Another one is different.
- Neem dit medicijn altijd precies in zoals in deze bijsluiter staat of zoals uw arts of apotheker u dat heeft verteld. Twijfelt u over het juiste gebruik? Neem dan contact op met uw arts of apotheker.
- Wijze van inname Tablet doorslikken met voldoende water of desgewenst in een ruime hoeveelheid water uiteen laten vallen, goed roeren en opdrinken.
- De geadviseerde dosering is:
- Kinderen van 6 tot 9 jaar (22-30 kg lichaamsgewicht): een halve tablet (250 mg) per keer, maximaal 4 tot 6 keer (1000-1500 mg) per 24 uur.
- Kinderen van 9 tot 12 jaar (30-40 kg lichaamsgewicht): één tablet (500 mg) per keer, maximaal 3 tot 4 tabletten (1500-2000 mg) per 24 uur.
- Kinderen van 12 tot 15 jaar (40-55 kg lichaamsgewicht): één tablet (500 mg) per keer, maximaal 4 tot 6 tabletten (2000-3000 mg) per 24 uur.
- Volwassenen en jongeren vanaf 15 jaar (>55 kg lichaamsgewicht): één of 2 tabletten (500-1000 mg)
- per keer, maximaal 6 tabletten (3000 mg) per 24 uur.
- De lagere toedieningsfrequentie is bedoeld voor de jongste kinderen in de betreffende leeftijdscategorie.
- De behandeling dient zo kort mogelijk te zijn in een zo laag mogelijke dosering.
- Dit medicijn is niet geschikt voor kinderen jonger dan 6 jaar.
- Tussen twee innamen dient minstens 4 uur te liggen.
- Niet gebruiken in combinatie met andere paracetamol bevattende producten.
- De aangegeven dosering niet overschrijden.
- Wanneer de symptomen van pijn en/of koorts weer opkomen, kan toediening herhaald worden volgens aangegeven doseringsschema.
- Als de pijn langer dan 5 dagen of de koorts langer dan 3 dagen aanhoudt of erger, of als er zich andere verschijnselen voordoen, dient de behandeling te worden gestopt en een arts te worden geraadpleegd.
- Als uw nieren onvoldoende werken dient de dosis te worden verlaagd.
- De effectieve dagelijkse dosis mag niet hoger zijn dan 60 mg/kg/dag (tot 2 g/dag) in de volgende situaties:
- volwassenen die minder dan 50 kg wegen
- milde tot matige leverinsufficiëntie, Syndroom van Gilbert (familiaire niet-hemolytische
- geelzucht)
- uitdroging
- chronische ondervoeding
- langdurig alcoholgebruik.
- Heeft u te veel van dit medicijn ingenomen?
- Wanneer u te veel van dit medicijn heeft ingenomen, neem dan onmiddellijk contact op met uw arts of apotheker. Bij inname van een hogere dosis dan is aangegeven kan er misselijkheid, braken en een gebrek aan eetlust optreden. Het in éénmaal innemen van enkele malen de maximale dagdosering kan de lever zeer ernstig beschadigen. Bewusteloosheid treedt meestal niet op. Toch dient u onmiddellijk medische hulp in te roepen. Bij te laat handelen kan de schade aan de lever onherstelbaar zijn.
- Bent u vergeten dit medicijn in te nemen?
- Neem geen dubbele dosis om een vergeten dosis in te halen.
- Als u stopt met het innemen van dit medicijn Als u stopt met het gebruik van het medicijn zullen zich geen bijzonderheden voordoen.
- Heeft u nog andere vragen over het gebruik van dit medicijn? Neem dan contact op met uw arts of apotheker.
From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 3–5.
Warnings and precautions
- Neem contact op met uw arts of apotheker voordat u dit medicijn inneemt.
- Wanneer u lijdt aan lever- of nierfunctiestoornissen
- Matige tot ernstige nierinsufficiëntie (onvoldoende werking van de nieren)
- Milde tot ernstige leverinsufficiëntie (onvoldoende werking van de lever)
- Syndroom van Gilbert
- Glucose-6-fosfaatdehydrogenase-deficiëntie
- Hemolytische anemie
- Uitdroging
- Chronische ondervoeding
- Astmatische patiënten die gevoelig zijn voor aspirine (= acetylsalicylzuur)
- Wanneer u dagelijks grote hoeveelheden alcohol gebruikt; in dit geval is er meer kans op het optreden van schadelijke effecten op de lever
- In geval van hoge koorts, verschijnselen van een nieuwe infectie of aanhoudende klachten dient u contact op te nemen met uw arts of apotheker. Indien u een infectie heeft die ernstig wordt en gepaard gaat met diep, snel en moeilijk ademen, misselijkheid en braken na het innemen van paracetamol. Neem onmiddellijk contact op met een arts als u deze symptomen krijgt U mag de aanbevolen dosering niet overschrijden. De behandeling dient zo kort mogelijk te zijn in een zo laag mogelijk dosering.
- Langdurig of veelvuldig gebruik wordt ontraden.
- Raadpleeg uw arts indien een van de bovenstaande waarschuwingen voor u van toepassing is, of dat in het verleden is geweest.
- U dient dit medicijn niet gelijktijdig te gebruiken met andere producten die paracetamol bevatten.
- Neem onmiddellijk contact op met uw arts als u tijdens de behandeling met dit medicijn:
- een ernstige ziekte heeft, waaronder ernstige nierinsufficiëntie of sepsis (bloedvergiftiging, waarbij bacteriën die gifstoffen produceren zich in de bloedbaan verspreiden, wat leidt tot orgaanschade) of als u lijdt aan ondervoeding, chronisch alcoholisme of als u ook flucloxacilline (een antibioticum: een medicijn dat bacteriën doodt) gebruikt. Bij patiënten in deze situaties is een ernstige aandoening genaamd metabole acidose (bloed- en vochtafwijkingen waardoor uw bloed zuur wordt) gemeld wanneer:
- paracetamol gedurende langere tijd in regelmatige doses wordt gebruikt.
- paracetamol samen met flucloxacilline wordt ingenomen.
- Symptomen van metabole acidose kunnen zijn: ernstige ademhalingsproblemen met diepe, snelle ademhaling, slaperigheid, misselijkheid en overgeven.
- Neemt u nog andere medicijnen in?
- Neemt u naast RXT paracetamol nog andere medicijnen in, heeft u dat kort geleden gedaan of gaat u dit misschien binnenkort doen? Vertel dat dan uw arts of apotheker. Dit geldt ook voor medicijnen die u zonder recept kunt verkrijgen.
- Neem contact op met uw arts of apotheker voordat u paracetamol gebruikt, in het geval dat u een van de volgende medicijnen gebruikt:
- Barbituraten (groep van slaap- en verdovingsmiddelen)
- Bepaalde antidepressiva
- Probenecide (medicijn tegen jicht)
- Chlooramfenicol (een antibioticum)
- Metoclopramide of domperidon (medicijnen tegen misselijkheid en braken)
- Colestyramine (cholesterolverlagend medicijn)
- Warfarine en andere coumarines (bloedverdunners)
- Zidovudine (medicijn gebruikt bij behandeling van aids)
- Salicylamide (een pijnstiller)
- Isoniazide (medicijn tegen tuberculose)
- Lamotrigine (medicijn tegen epilepsie)
- Flucloxacilline (een antibioticum: een medicijn dat bacteriën doodt). Dit kan zorgen voor een ernstig risico op bloed- en vochtafwijkingen (metabole acidose genaamd, waardoor uw bloed zuur wordt) die dringend moeten worden behandeld (zie rubriek 2)
- Medicijnen die het legen van de maag vertragen
- Andere medicijnen die de werking van de lever beïnvloeden.
- Paracetamol kan de testresultaten van verschillende laboratoriumtesten beïnvloeden.
- Waarop moet u letten met alcohol?
- Bij chronisch alcoholgebruik mag de dosis paracetamol per dag niet hoger zijn dan 2 gram (4 tabletten). Langdurig gebruik van paracetamol in combinatie met alcohol kan eerder leverbeschadiging veroorzaken bij een overdosering met paracetamol.
From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 2–3.
Pregnancy and breastfeeding
- Als het echt nodig is, mag u RXT paracetamol tijdens de zwangerschap gebruiken. Gebruik de laagst mogelijke dosering die de pijn of koorts minder maakt en gebruik het medicijn zo kort mogelijk.
- Neem contact op met uw arts of verloskundige als de pijn of koorts niet minder wordt of als u het medicijn vaker moet innemen.
- Borstvoeding Hoewel paracetamol in kleine hoeveelheden wordt uitgescheiden in de moedermelk, heeft het geen ongewenste invloed op kinderen die borstvoeding krijgen. In de aanbevolen dosering kan paracetamol voor korte tijd worden gebruikt door vrouwen die borstvoeding geven.
From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 3.
Driving and using machines
- Voor zover bekend heeft paracetamol geen invloed op de rijvaardigheid of de bekwaamheid om machines te gebruiken.
- RXT paracetamol bevat natrium Dit medicijn bevat minder dan 1 mmol natrium (23 mg) per tablet, dat wil zeggen dat het in wezen ‘natriumvrij’ is.
From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 3.
Side effects
- Zoals elk medicijn kan ook dit medicijn bijwerkingen hebben. Niet iedereen krijgt daarmee te maken.
- De volgende bijwerkingen kunnen optreden:
- Zelden (1 op 10.000 tot 1 op 1000 gebruikers)
- Verschillende bloedafwijkingen, waaronder agranulocytose, trombopenie,
- trombocytopenische purpura, leukopenie en hemolytische anemie
- Allergieën (exclusief angio-oedeem)
- Afwijkende leverfunctie, leverfalen, levernecrose en geelzucht
- Jeuk (pruritus), uitslag, zweten, purpura en netelroos/galbulten (urticaria)
- Overdosering en vergiftiging
- Depressie, verwardheid en hallucinaties
- Tremor en hoofdpijn
- Wazig zien
- Oedeem
- Bloeding, maagpijn, diarree, misselijkheid, braken
- Duizeligheid, koorts en slaperigheid Zeer zelden (minder dan 1 op 10.000 gebruikers)
- Pancytopenie (vermindering van het aantal bloedcellen)
- Overgevoeligheidsreacties waardoor de behandeling moet worden gestopt, waaronder
- angio-oedeem, moeilijke ademhaling, zweten, misselijkheid, hypotensie, shock en
- anafylaxie.
- Benauwdheid door kramp van de spieren van de luchtwegen (bronchospasme) bij
- personen die gevoelig zijn voor aspirine en andere NSAID’s (groep van pijnstillers met
- ontstekingsremmende en koortswerende werking).
- Leververgiftiging
- Huiduitslag (exantheem)
- Hypoglykemie (te lage bloedsuikerspiegel)
- Donkere urine (steriele pyurie) en nierreacties
- Ernstige huidreacties Niet bekend (kan niet worden bepaald op basis van de beschikbare gegevens):
- Acute gegeneraliseerde exanthemateuze pustulosis, toxische necrolyse, geneesmiddelgeïnduceerde dermatose en Stevens-Johnson-syndroom.
- Ernstige aandoening die het bloed zuurder kan maken (metabole acidose genaamd) bij patiënten met een ernstige ziekte die paracetamol gebruiken (zie rubriek 2).
- Na langdurig gebruik van 3 tot 4 gram paracetamol per dag is leverbeschadiging mogelijk. Ook na gebruik van 6 gram paracetamol ineens is leverbeschadiging mogelijk.
- Het melden van bijwerkingen Krijgt u last van bijwerkingen, neem dan contact op met uw arts of apotheker. Dit geldt ook voor bijwerkingen die niet in deze bijsluiter staan. U kunt bijwerkingen ook melden via het Nederlands Bijwerkingen Centrum Lareb, website www.lareb.nl. Door bijwerkingen te melden, helpt ons om meer informatie te krijgen over de veiligheid van dit medicijn.
From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 5–6.
How to store it
- Buiten het zicht en bereik van kinderen houden.
- Voor dit medicijn zijn er geen speciale bewaarcondities Gebruik dit medicijn niet meer na de uiterste houdbaarheidsdatum. Die vindt u op de doos na EXP.
- Daar staat een maand en een jaar. De laatste dag van die maand is de uiterste houdbaarheidsdatum.
- Na opening van de container nog 3 maanden houdbaar.
- Spoel medicijnen niet door de gootsteen of de wc en gooi ze niet in de vuilnisbak. Vraag uw apotheker wat u met medicijnen moet doen die u niet meer gebruikt. Als u medicijnen op de juiste manier afvoert worden ze op een juiste manier vernietigd en komen ze niet in het milieu terecht.
From the official leaflet published by CBG-MEB, p. 6.
Same active substance, strength and form in other countries
Matched on active substance, strength and kind of form only. This is not a statement that the products are equivalent or interchangeable: other ingredients, release and approved uses can differ — ask a pharmacist before swapping.
Medicine passport: one printable page to show a pharmacist abroad
United States286 matching products
- Acetaminophen 500 mg · TabletWithout prescription65 makers
- Pain Relief 500 mg · TabletWithout prescription19 makers
- Pain Relief Extra Strength 500 mg · Tablet, Film CoatedWithout prescription19 makers
- Acetaminophen Extra Strength 500 mg · TabletWithout prescription18 makers
- Pain Reliever 500 mg · TabletWithout prescription14 makers
- Extra Strength Acetaminophen 500 mg · TabletWithout prescription11 makers
- Tylenol Extra Strength 500 mg · Tablet, Film CoatedWithout prescription10 makers
- Pain Reliever Extra Strength 500 mg · Tablet, Film CoatedWithout prescription9 makers
Bulgaria13 matching products
- Daleron 500 mg tablets · film coated tabletWithout prescription
- FERVEX rapid 500 mg · effervescent tabletWithout prescription
- Panadol Optizorb 500 mg · film - coated tabletsWithout prescription
- ParaCeta 500 mg · tabletWithout prescription
- ParacetaMax 500 mg · tabletWithout prescription
- ParacetaMax Express 500 mg · film-coated tabletsWithout prescription
- Paracetamol - Pharma 500 mg · tabletWithout prescription
- Paracetamol Adipharm 500 mg · tabletWithout prescription
Spain42 matching products
- CALTHEK 500 mg · comprimidoWithout prescription2 makers
- TERMALGIN 500 mg paracetamol · comprimidoWithout prescription2 makers
- ALVITAMOL 500 mg · comprimidoWithout prescription
- ANTIDOL 500 mg paracetamol · comprimido recubiertoWithout prescription
- APIRETAL 500 MG · comprimido bucodispersableWithout prescription
- CUPANOL ADULTOS 500 MG · comprimidoWithout prescription
- DIFENATIL 500 mg · comprimidoWithout prescription
- DOLOSTOP 500 mg · comprimidoWithout prescription
Canada51 matching products
- ACETAMINOPHEN 500 mg · tabletWithout prescription8 makers
- ACETAMINOPHEN CAPLETS 500 mg · tabletWithout prescription3 makers
- ACETAMINOPHEN TABLETS USP 500 mg · tabletWithout prescription3 makers
- ACETAMINOPHEN EXTRA STRENGTH 500 mg · tabletWithout prescription2 makers
- EXTRA STRENGTH ACETAMINOPHEN 500 mg · tabletWithout prescription2 makers
- EXTRA STRENGTH ACETAMINOPHEN TABLETS 500 mg · tabletWithout prescription2 makers
- JAMP ACETAMINOPHEN 500 mg · tabletWithout prescription2 makers
- ACETAMINOPHEN CAPLETS EXTRA STRENGTH 500 mg · tabletWithout prescription
SwitzerlandNo exact match for this strength and form
Details
| Made by | RXT |
|---|---|
| Active substance | Paracetamol |
| Used in | Pain, sleep, mood, epilepsy and the brain |
| Strength | 500 mg |
| Form | tablet |
| Classification | N02BE01 · Pain, sleep, mood, epilepsy and the brain |
| Route | oraal gebruik |
| Dispensing (as stated by the register) | Uitsluitend apotheek; Uitsluitend apotheek of drogist; Algemene verkoop - UA meer dan 50 eenheden - UAD maximaal 50 eenheden - AV maximaal 20 eenheden |
| Name in the register | RXT Paracetamol 500 mg, tabletten |
| RVG | 33451 |
Source: Geneesmiddeleninformatiebank · 2026-09-30 · not reviewed by a clinician
Bron: College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG). De Rijksoverheid is het niet automatisch eens met de inhoud van deze site. Reuse terms: CC0 1.0 (CBG website).
Same active substance
These contain the same substance. That does not mean one can replace another — ask a pharmacist.