Aspirin Protect
On the Bulgarian pack: Аспирин Протект 100 mg стомашно-устойчиви таблетки
100 mg · gastro-resistant tablet
- Available without prescription
- Blood, clotting and anaemia
- Active substance
- Acetylsalicylic acid
- Used in
- Blood, clotting and anaemia
- Made by
- Bayer Balgaria Eood
- Source
- Official label
Quoted from the official source. Not yet reviewed by Mediclarum — the leaflet in your pack is authoritative.
What it is for
АСПИРИН Протект е показан за:
- - намаляване риска от смъртност при пациенти със съмнение за остър миокарден инфаркт
- - намаляване риска от заболеваемост и смъртност при пациенти с прекаран миокарден инфаркт
- - вторична профилактика на инсулт
- - намаляване риска от преходни исхемични атаки (ПИА) и инсулт при пациенти с [TMA
Shortened here. Read this section in full on the official label
Some lines were recognised with low confidence and are marked “check”.
Recognised (OCR) from the official BDA leaflet, p. 1 · 2026-06-08
Do not take it if
- ако сте алергични (свръхчувствителни) към ацетилсалицилова киселина, към салицилати или към някоя от останалите съставки на това лекарство (изброени в точка 6),
- ако имате активни язви на стомаха или дванадесетопръстника,
- ако имате патологично повишена склонност към кръвоизливи,
- - ако в миналото сте имали астма, предизвикана от приложение на салицилати или субстанции с подобно действие, особено нестероидни противовъзпалителни лекарства, check
- ако страдате от тежка бъбречна недостатъчност,
- ако страдате от тежка чернодробна недостатъчност,
- ако страдате от тежка сърдечна недостатъчност,
- - в комбинация с метотраксат при дози 15 тр/седмично или повече (вижте „Употреба на други лекарства”), check
- през последното тримесечие на бременността. (виж „Бременност, кърмене и фертилитет”).
Shortened here. Read this section in full on the official label
Recognised (OCR) from the official BDA leaflet, p. 2.
Warnings and precautions
- Говорете с Вашия лекар, фармацевт или медицинска сестра, преди да използвате АСПИРИН Протект
- - ако сте свръхчувствителни към други аналгетици / противовъзпалителни или противоревматични лекарства или към други алергенни субстанции, check
- ако вземате едновременно антикоагуланти (напр. кумаринови деривати, хепарин (с изключение на хепарин ниски дози)),
- ако страдате от бронхиална астма,
- ако имате хронични или настоящи стомашни или дуоденални оплаквания,
- ако имате нарушена бъбречна функция или нарушена сърдечно-съдова циркулация (напр.
- бъбречно съдово заболяване, застойна сърдечна недостатъчност, намаляване на обема (хиповолемия), голяма хирургична операция, сепсис или големи хеморагични събития), тъй като ацетилсалициловата киселина може допълнително да увеличи риска от бъбречно увреждане и остра бъбречна недостатъчност,
- ако имате увредена чернодробна функция,
Shortened here. Read this section in full on the official label
Recognised (OCR) from the official BDA leaflet, p. 2–3 · 5 unreadable fragment(s) left out — see the original.
Pregnancy and breastfeeding
- неродено бебе, което може да доведе до ниски нива на амниотичната течност, която заобикаля бебето (олигохидроамнион) или стесняване на кръвоносен съд (дуктус артериозус) в сърцето на бебето. Ако се нуждаете от лечение за повече от няколко дни, Вашият лекар може да прецоръча допълнително наблюдение. СЪЩА AER check
- - + x КАК ТП Кърмене Малки количества от лекарственото вещество ацетилсалицилова киселина и нейните метаболити преминават в кърмата. Тъй като досега не са наблюдавани нежелани реакции при новородени след случайна употреба, обикновено не е наложително прекъсване на кърменето, ако дневната доза не превишава 150 mg. Ако се приемат по-високи дози (повече от 150 mg дневно), кърменето трябва да се прекъсне рано. check
Recognised (OCR) from the official BDA leaflet, p. 4–5 · 7 unreadable fragment(s) left out — see the original.
Other medicines
- Трябва да кажете на Вашия лекар или фармацевт, ако приемате, наскоро сте приемали или е възможно да приемете други лекарства.
- Ефектът от лечението може да се повлияе, ако аспирин се приема едновременно с някои други лекарства за:
- е кръвни съсиреци (напр. варфарин) check
Shortened here. Read this section in full on the official label
Recognised (OCR) from the official BDA leaflet, p. 3–4 · 2 unreadable fragment(s) left out — see the original.
Driving and using machines
- Не са наблюдавани ефекти върху способността за шофиране и работа с машини.
- 3. Kak aa използвате АСПИРИН Протект Винаги използвайте това лекарство точно както Ви е казал Вашият лекар или фармацевт. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт.
- Препоръчителната доза е:
Shortened here. Read this section in full on the official label
Recognised (OCR) from the official BDA leaflet, p. 5–6 · 6 unreadable fragment(s) left out — see the original.
Side effects
- Както всички лекарства, това лекарство може да предизвика нежелани реакции, въпреки че не всеки ги получава.
- Храносмилателна система
- Нарушения като киселини в стомаха, болка в корема и диария,
Shortened here. Read this section in full on the official label
Recognised (OCR) from the official BDA leaflet, p. 6–7 · 12 unreadable fragment(s) left out — see the original.
How to store it
- Да се съхранява на място, недостъпно за деца.
- Да се съхранява при температура под 25°C. WA ЛЕН, check
- - hey Е“ > | ES Срокът на годност на лекарствения продукт е 5 години от датата на производство. check
Shortened here. Read this section in full on the official label
Recognised (OCR) from the official BDA leaflet, p. 7–8 · 7 unreadable fragment(s) left out — see the original.
Same active substance, strength and form in other countries
Matched on active substance, strength and kind of form only. This is not a statement that the products are equivalent or interchangeable: other ingredients, release and approved uses can differ — ask a pharmacist before swapping.
Medicine passport: one printable page to show a pharmacist abroad
European UnionNo exact match for this strength and form
Spain22 matching products
- A.A.S. 100 mg · comprimido
- ACIDO ACETIL SALICILICO ARISTOGEN 100 mg · comprimido gastrorresistente
- ACIDO ACETILSALICILICO ALTER 100 mg · comprimido gastrorresistente
- ACIDO ACETILSALICILICO ARISTO 100 mg · comprimido gastrorresistente
- ACIDO ACETILSALICILICO AUROVITAS SPAIN 100 mg · comprimido gastrorresistente
- ÁCIDO ACETILSALICÍLICO BAYFARMA 100 mg · comprimido gastrorresistente
- ACIDO ACETILSALICILICO CINFA 100 mg · comprimido gastrorresistente
- ACIDO ACETILSALICILICO CINFAMED 100 mg · comprimido gastrorresistente
CanadaNo exact match for this strength and form
Netherlands1 matching products
SwitzerlandNo exact match for this strength and form
Details
| Made by | Bayer Balgaria Eood · Bulgaria |
|---|---|
| Active substance | Acetylsalicylic acid |
| Used in | Blood, clotting and anaemia |
| Strength | 100 mg |
| Form | gastro-resistant tablet |
| Pack sizes | 10 · 20 · 40 · 50 · 90 |
| Classification | B01AC06 · Blood, clotting and anaemia |
| Name in the register | Аспирин Протект 100 mg стомашно-устойчиви таблетки |
| Reg. no. | 20010168 |
Source: Bulgarian Drug Agency register · 2026-08-01 · not reviewed by a clinician
Източник: Изпълнителна агенция по лекарствата (ИАЛ). The publisher’s terms do not grant reproduction, so text is shortened and linked. Publisher’s terms.
Same active substance
These contain the same substance. That does not mean one can replace another — ask a pharmacist.