Ibuprofen Stada StopCold
On the Bulgarian pack: Ибупрофен Стада СтопКолд 400 mg/ 10 mg филмирани таблетки
400 mg/ 10 mg · film-coated tablets
- Available without prescription
- Muscles, joints and bones
- Active substance
- Ibuprofen, combinations
- Used in
- Muscles, joints and bones
- Made by
- STADA Arzneimittel AG
- Source
- Official label
Quoted from the official source. Not yet reviewed by Mediclarum — the leaflet in your pack is authoritative.
What it is for
- Ибупрофен Стада Стопколд съдържа ибупрофен и фенилефринов хидрохлорид, които са ефективни при облекчаване на симптоми на настинка и грип, които включват лека до умерена болка, назална конгестия (запушен нос) и понижават температурата.
Shortened here. Read this section in full on the official label
Recognised (OCR) from the official BDA leaflet, p. 1 · 2025-02-25
Do not take it if
- Вашият лекар не Ви е посъветвал друго. check
- Ако имате нужда от лечение през този период или докато се опитвате да забременеете, най-ниската доза трябва да се използва за възможно най-кратко време.
- Ако се приема повече от няколко дни от 20-та седмица от бременността нататък, Ибупрофен Стада СтопКолд може да причини бъбречни проблеми на Вашето неродено бебе, което може да доведе до ниски нива на амниотична течност около бебето (олигохидрамнион) или стеснение на кръвоносен съд (дуктус артериозус) в сърцето на бебето. Ако се нуждаете от лечение за повече от няколко дни, Вашият лекар може да препоръча допълнително наблюдение.
- Кажете на Вашия лекар нли фармацевт ПРЕДИ да започнете да приемате това лекарство, ако кърмите.
- Приемът на ибупрофен може да затрудни забременяването. Трябва да информирате Вашия лекар ако планирате бременност или ако имате проблеми свързани със забременяване.
Shortened here. Read this section in full on the official label
Recognised (OCR) from the official BDA leaflet, p. 4.
How to take it
These directions are for this exact strength and form. Another one is different.
Винаги приемайте това лекарство точно както е описано в тази листовка или както Ви е казал Вашият лекар или фармацевт. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт.
Shortened here. Read this section in full on the official label
Recognised (OCR) from the official BDA leaflet, p. 4–5 · 5 unreadable fragment(s) left out — see the original.
Pregnancy and breastfeeding
- Ако сте бременна или кърмите, смятате, че може да сте бременна или планирате бременност, посъветвайте се с Вашия лекар или фармацевт преди употребата на това лекарство.
- Кажете на Вашия лекар ако забременеете докато приемате Ибупрофен Стада Стопколд.
Recognised (OCR) from the official BDA leaflet, p. 4.
Side effects
Както всички лекарства, това лекарство може да предизвика нежелани реакции, въпреки че не всеки ги получава. check
Shortened here. Read this section in full on the official label
Recognised (OCR) from the official BDA leaflet, p. 5–7 · 8 unreadable fragment(s) left out — see the original.
How to store it
- Да се съхранява на място, недостъпно за деца.
- Не използвайте това лекарство след срока на годност, отбелязан върху картонената опаковка.
- Срокът на годност отговаря на последния ден от посочения месец.
- Да се съхранява под 30 С. check
Shortened here. Read this section in full on the official label
Recognised (OCR) from the official BDA leaflet, p. 7–8 · 15 unreadable fragment(s) left out — see the original.
Details
| Made by | STADA Arzneimittel AG · Germany |
|---|---|
| Active substance | Ibuprofen, combinations |
| Used in | Muscles, joints and bones |
| Strength | 400 mg/ 10 mg |
| Form | film-coated tablets |
| Pack sizes | 10 · 12 · 16 · 20 · 24 |
| Classification | M01AE51 · Muscles, joints and bones |
| Name in the register | Ибупрофен Стада СтопКолд 400 mg/ 10 mg филмирани таблетки |
| Reg. no. | 20180248 |
Source: Bulgarian Drug Agency register · 2026-08-01 · not reviewed by a clinician
Източник: Изпълнителна агенция по лекарствата (ИАЛ). The publisher’s terms do not grant reproduction, so text is shortened and linked. Publisher’s terms.
Same active substance
These contain the same substance. That does not mean one can replace another — ask a pharmacist.