Medicine guide

Paracetamol Ecopharm

On the Bulgarian pack: Парацетамол Екофарм 500 mg таблетки

500 mg · tablets

  • Available without prescription
  • Pain, sleep, mood, epilepsy and the brain
Active substance
Paracetamol
Made by
Ecopharm Group AD

Quoted from the official source. Not yet reviewed by Mediclarum — the leaflet in your pack is authoritative.

What it is for

  • Парацетамол Екофарм съдържа парацетамол, който принадлежи към група лекарства, наречени аналгетици, които действат като намаляват болката и повишената температура.

Shortened here. Read this section in full on the official label

Recognised (OCR) from the official BDA leaflet, p. 1 · 2025-04-15

Do not take it if

  • ако сте алергични към парацетамол или към някоя от останалите съставки на това лекарство (изброени в точка 6);
  • - ако приемате други лекарства, съдържащи парацетамол. check

Recognised (OCR) from the official BDA leaflet, p. 1.

Warnings and precautions

  • Говорете с Вашия лекар, фармацевт или медицинска сестра, преди да приемете Парацетамол. ~~ 7 Екофарм: ПУ е 5 check
  • - ако страдате от чернодробно или бъбречно заболяване, включително чернодробно“ заболяване, дължащо се на злоупотреба с алкохол; \\ © 2 check
  • - ако страдате от лека до умерена форма на артрит и е необходимо да приемате ежедневно обезболяващи; check
  • ако имате поднормено тегло или страдате от недохранване;
  • ако употребявате редовно големи количества алкохол;
  • ако имате тежка инфекция, тъй като това може да повиши риска от метаболитна ацидоза.
  • Признаците на метаболитна ацидоза включват: дълбоко, учестено, затруднено дишане, гадене, повръщане, загуба на апетит.
  • Ако имате комбинация от тези симптоми, незабавно уведомете Вашия лекар. Може да се наложи напълно да избегнете употребата на парацетамол или да намалите количеството парацетамол, което да приемате.
  • Уведомете незабавно Вашия лекар, ако:

Shortened here. Read this section in full on the official label

Recognised (OCR) from the official BDA leaflet, p. 1–2 · 1 unreadable fragment(s) left out — see the original.

Pregnancy and breastfeeding

  • Ако сте бременна или кърмите, смятате, че може да сте бременна или планирате бременност, посъветвайте се с Вашия лекар или фармацевт преди употребата на това лекарство.
  • Ако е необходимо, Парацетамол Екофарм може да се приема по време на бременност. Трябва да използвате най-ниската възможна доза, която намалява болката и/или сваля температурата и за възможно най-кратко време. Свържете се с Вашия лекар, ако болката и/или температурата не са намалели или ако трябва да приемате лекарството по-често. check
  • Можете да приемате Парацетамол Екофарм докато кърмите.

Shortened here. Read this section in full on the official label

Recognised (OCR) from the official BDA leaflet, p. 2–3 · 3 unreadable fragment(s) left out — see the original.

Other medicines

  • Трябва да кажете на Вашия лекар или фармацевт, ако приемате, наскоро сте приемали или е възможно да приемете други лекарства.
  • Моля, информирайте Вашия лекар или фармацевт, ако приемате: check
  • метоклопрамид, домперидон (за повлияване на гадене и повръщане);
  • холестирамин (за лечение Ha висок холестерол);

Shortened here. Read this section in full on the official label

Recognised (OCR) from the official BDA leaflet, p. 2.

Side effects

  • Както всички лекарства, това лекарство може да предизвика нежелани реакции, въпреки че не всеки ги получава.
  • Нежеланите лекарствени реакции при употребата на парацетамол са редки. Спрете приема на лекарството и се консултирайте с Вашия лекар, ако:

Shortened here. Read this section in full on the official label

Recognised (OCR) from the official BDA leaflet, p. 3.

How to store it

Да се съхранява на място, недостъпно за деца. (С Ке A He използвайте това лекарство след срока Ha годност, отбелязан върху картоне та опаковка и ми блистера. Срокът на годност отговаря на последния ден от посочения месец. ма ик МИ 3 Балак Не изхвърляйте лекарствата в канализацията или в контейнера за домашни отпадъци. check

Shortened here. Read this section in full on the official label

Recognised (OCR) from the official BDA leaflet, p. 3–4 · 3 unreadable fragment(s) left out — see the original.

Same active substance, strength and form in other countries

Matched on active substance, strength and kind of form only. This is not a statement that the products are equivalent or interchangeable: other ingredients, release and approved uses can differ — ask a pharmacist before swapping.

Medicine passport: one printable page to show a pharmacist abroad

SwitzerlandNo exact match for this strength and form

Details

Made byEcopharm Group AD · Bulgaria
Active substanceParacetamol
Used inPain, sleep, mood, epilepsy and the brain
Strength500 mg
Formtablets
Pack sizes20
ClassificationN02BE01 · Pain, sleep, mood, epilepsy and the brain
Name in the registerПарацетамол Екофарм 500 mg таблетки
Reg. no.20120243

Source: Bulgarian Drug Agency register · 2026-08-01 · not reviewed by a clinician

Източник: Изпълнителна агенция по лекарствата (ИАЛ). The publisher’s terms do not grant reproduction, so text is shortened and linked. Publisher’s terms.

Same active substance

These contain the same substance. That does not mean one can replace another — ask a pharmacist.