Mucosolvan
On the Bulgarian pack: МУКОСОЛВАН 15 mg/5 ml сироп
15 mg/5 ml · syrup
- Available without prescription
- Breathing, airways, allergies and cough
- Active substance
- Ambroxol
- Made by
- Opella Healthcare France SAS
- Source
- Official label
Quoted from the official source. Not yet reviewed by Mediclarum — the leaflet in your pack is authoritative.
What it is for
- Амброксол, активната съставка на МУКОСОЛВАН подпомага мукусната секреция на дихателния тракт, улеснява отхрачването и облекчава изкашлянето.
Shortened here. Read this section in full on the official label
Recognised (OCR) from the official BDA leaflet, p. 1 · 2024-04-08
Do not take it if
е сте алергични към амброксолов хидрохлорид или към някоя от останалите съставки на това лекарство (изброени в точка 6). check
Recognised (OCR) from the official BDA leaflet, p. 1.
How to take it
These directions are for this exact strength and form. Another one is different.
Винаги приемайте това лекарство точно както е описано в тази листовка. Ако не сте с : check
Shortened here. Read this section in full on the official label
Recognised (OCR) from the official BDA leaflet, p. 2–3 · 9 unreadable fragment(s) left out — see the original.
Warnings and precautions
- Говорете с Вашия лекар или фармацевт, преди да приемете МУКОСОЛВАН е” Ако имате нарушена бъбречна функция или силно нарушена функция на черния дроб. check
- Има съобщения за тежки кожни реакции, като еритема мултиформе, синдром на Стивън- Джем : check
- гоксична епидермална некролиза и остра генерализирана екзантематозна пустулоза, свъбанемя По Де приложението на амброксолов хидрохлорид (МУКОСОЛВАН). / 2 Gee, В допълнение, no време на ранната фаза на синдрома на Стивънс-Джонсън и токси / AGIA GRMN: > некролиза Вие може да имате неспецифични грипоподобни симптоми като напр. TPECAA, Бай КА с. pry =I тялото, хрема, кашлица и възпалено гърло. Поради тези оплаквания е възможно да с с 9 3 и ! м ) check
Shortened here. Read this section in full on the official label
Recognised (OCR) from the official BDA leaflet, p. 1–2 · 2 unreadable fragment(s) left out — see the original.
Pregnancy and breastfeeding
- Ако сте бременна или кърмите, смятате, че може да сте бременна или планирате бременност, посъветвайте се с Вашия лекар или фармацевт преди употребата на това лекарство.
- Не се препоръчва употребата на МУКОСОЛВАН по време на бременност, особено през първите три месеца от бременността.
- Не се препоръчва употребата на МУКОСОЛВАН при кърмещи жени, тъй като амброксолов хидрохлорид преминава в майчиното мляко.
- МУКОСОЛВАН съдържа пропилен гликол. Ако сте бременна или кърмите, не приемайте това лекарство, освен ако не Ви е препоръчано от Вашия лекар.
- Вашият лекар може да Ви назначи допълнителни изследвания, докато приемате това лекарство.
- Шофниране и работа с машини Няма доказателство от постмаркетинговите данни относно ефект върху способността за шофиране и работа с машини. Не са провеждани проучвания по отношение на ефектите върху способността за check
Recognised (OCR) from the official BDA leaflet, p. 2.
Other medicines
- Информирайте Вашия лекар или фармацевт, ако приемате, наскоро сте приемали, или е възможно да приемете други лекарства.
- Не се препоръчва употребата на амброксолов хидрохлорид с лекарствени продукти, потискащи кашлицата.
- Не са докладвани клинично значими нежелани взаимодействия с други лекарствени продукти.
Recognised (OCR) from the official BDA leaflet, p. 2.
Side effects
- Както всички лекарства това лекарство може да предизвика нежелани реакции, въпреки че не всеки ги получава.
- Чести (могат да засегнат до 1 на 10 пациенти)
- е промяна във вкусовите усещания: check
- е намалена чувствителност в гърлото: check
- е гадене; check
- е намалена чувствителност в устата и езика. check
Shortened here. Read this section in full on the official label
Recognised (OCR) from the official BDA leaflet, p. 3–4 · 5 unreadable fragment(s) left out — see the original.
How to store it
- Да се съхранява на място, недостъпно за деца.
- Да се съхранява при температура под 30°C.
- Не използвайте МУКОСОЛВАН след срока на годност, отбелязан върху картонената кутия след „Годен до:”.
- Срокът на годност отговаря на последния ден от посочения месец.
- Срокът на годност след първото отваряне на опаковката е 6 месеца.
Shortened here. Read this section in full on the official label
Recognised (OCR) from the official BDA leaflet, p. 4–5 · 18 unreadable fragment(s) left out — see the original.
Same active substance, strength and form in other countries
Matched on active substance, strength and kind of form only. This is not a statement that the products are equivalent or interchangeable: other ingredients, release and approved uses can differ — ask a pharmacist before swapping.
Medicine passport: one printable page to show a pharmacist abroad
Spain6 matching products
- AMBROXOL RATIOPHARM 15 mg ambroxol hidrocloruro/ 5 ml · jarabeWithout prescription
- APOXOL 15mg/5ml · jarabeWithout prescription
- DINOBROXOL 15 mg ambroxol hidrocloruro/ 5 ml · jarabeWithout prescription
- MUCIBRÓN AMBROXOL HIDROCLORURO 15 mg/5 ml · solución oralWithout prescription
- MUCOSAN PEDIATRICO 15 mg ambroxol hidrocloruro/5 ml · jarabeWithout prescription
- AMBROXOL NORMON 15mg de ambroxpl clorhidrato/5ml · jarabe
SwitzerlandNo exact match for this strength and form
Details
| Made by | Opella Healthcare France SAS · France |
|---|---|
| Active substance | Ambroxol |
| Used in | Breathing, airways, allergies and cough |
| Strength | 15 mg/5 ml |
| Form | syrup |
| Pack sizes | 1 |
| Classification | R05CB06 · Breathing, airways, allergies and cough |
| Name in the register | МУКОСОЛВАН 15 mg/5 ml сироп |
| Reg. no. | 20060026 |
Source: Bulgarian Drug Agency register · 2026-08-01 · not reviewed by a clinician
Източник: Изпълнителна агенция по лекарствата (ИАЛ). The publisher’s terms do not grant reproduction, so text is shortened and linked. Publisher’s terms.
Other strengths and forms
3 products are sold under this name. Grouped by form; a number on a strength means several companies make it.
- syrup2 products
- 15 mg/5 ml
- 30 mg/5 ml
- tablet1 products
Same active substance
These contain the same substance. That does not mean one can replace another — ask a pharmacist.